2Arkusz aluminiowy MM

110,035 Wyświetlenia 2025-02-13 03:16:21

Stop 1000 seria,3000 seria,5000 seria,6000 seria,7000 seria
Rozmiar 4× 8 stóp, 5×10 stóp, 1000mm x 2000 mm, 1500mm x 3000 mm, Dostosuj
Grubość 2mm
Powierzchnia Wykończenie młyna, Błyszczący, Szczotka, W kratkę, Wytłoczony, Perforowany, Malowanie proszkowe,Anodowanie,itp.
Techniczny Walcowane na gorąco ( DC )、Walcowanie na zimno ( CC )、Odlew
Minimalne zamówienie 2T
WhatsApp E-mail Kontakt

Definicja i cechy techniczne 2 mm aluminium arkuszu

2 mm aluminiowy arkusz odnosi się do zwiniętego materiału aluminiowego o grubości precyzyjnie kontrolowanej w zakresie 2,0 ± 0,1 mm, zgodne z międzynarodowymi standardami, takimi jak ISO 6361 i ASTM B209. Kluczowe parametry techniczne obejmują:

2mm blacha aluminiowa

2mm blacha aluminiowa

  • Tolerancja płaskości: ≤0,3 mm/m² (W 485-3)
  • Zakres wytrzymałości na rozciąganie: 70–450 MPa (różni się w zależności od stopu)
  • Chropowatość powierzchni: RA 0,4–1,6 μm (określony przez proces toczenia)

Wspólne stopy i porównanie wydajności

Sześć głównych systemów stopów 93% globalnych aplikacji z arkusza aluminiowego 2 mm (2023 Dane z Międzynarodowego Stowarzyszenia Aluminium):

Stopień stopu Typowy kompozycja (%) Wytrzymałość na rozciąganie (MPa) Wydłużenie (%) Zastosowania podstawowe
1050A Al ≥99,5 70–110 25–35 Opakowania do żywności, oznakowanie
3003 Mn1,0–1,5 130–190 16–25 Budowanie fasad, zbiorniki paliwa
5052 MG2,2–2,8 210–270 12–20 Morski, transport
6061-T6 MG1.0 / SI0.6 310–340 10–15 Komponenty lotnicze
5083 MG4.0–4,9 275–350 10–16 Inżynieria na morzu, zbiorniki ciśnieniowe
7075-T6 Zn5.6/Cu1.6 450–520 6–10 Sprzęt wojskowy, formy
Notatka: Dane oparte na standardowych wartościach testowych ASTM B209-2022.

Standardowe rozmiary i specyfikacje przetwarzania

1. Standardowe wymiary arkusza

  • Zakres szerokości: 800–2000 mm (Limit procesu walcowany na zimno)
  • Specyfikacje długości: 2000–6000 mm (Dostosowywanie do 12 m)
  • Obliczanie wagi:
    ( \tekst{Waga (kg)} = tekst{Obszar (m²)} \Times Text{Grubość (M)} \czasy 2700 , \tekst{kg/m3} )

2. Specjalistyczne możliwości przetwarzania

Typ procesu Tolerancja Zalecany sprzęt Przykłady aplikacji
Cięcie laserowe ± 0,1 mm Fibre Laser Fineter Precyzyjne elementy elektroniczne
Zgięcie CNC R ≥2t Hydrauliczny hamulec prasowy Formowanie obudowy
Anodowanie 10–25 μm Zautomatyzowana linia anodowania Okładzina architektoniczna

Zastosowania i innowacyjne studia przypadków

Dystrybucja branży (2024 Globalne dane rynkowe)

  • Transport: 38% (EV tac baterii, szybkie wnętrza kolejowe)
  • Budowa: 25% (Panele złożone, Słońce)
  • Elektronika: 18% (radiatory, 5G stacje podstawowe)
  • Opakowania: 12% (Medyczne sterylne opakowanie, puszki po napojach)
  • Inni: 7% (Casting Art, Słoneczne mocowania)
2MM aluminiowy arkusz do zewnętrznego budowania ściany

2MM aluminiowy arkusz do zewnętrznego budowania ściany

Przełomowe aplikacje

  • Tesla 4680 Bateria: Używa 2 mm 5182 stop do warstw odpornych na eksplozję, osiągnięcie 57% redukcja masy vs.. stal.
  • Most Hongkongu-Zhuhai-Macao: 3003-Arkusze stopów H14 w strefach wody morskiej zapewniają 120 lat życia.
  • Spacex Starship: 7075-T7351 Alloy paliwa przegrody za pomocą formowania superplastycznego (SPF), Zmniejszenie wagi przez 23%.

Wpływ grubości na wydajność

1. Porównanie właściwości mechanicznych (5052 Przykład stopu)

Grubość (mm) Sztywność zginania (N · m²) Przewodność cieplna (W/m·K) Limit zmęczenia (MPa)
1.0 8.3× 10³ 138 85
2.0 66.4× 10³ 137 92
3.0 224.1× 10³ 136 95
Źródło: Journal of Materials Engineering and Performance, 2023

2. Wytyczne dotyczące wyboru grubości

  • Krytyczne wzory sztywności: Sztywność ∝ Grubość w; 2Arkusze MM oferują 8x wyższą sztywność niż 1 mm.
  • Projekty wrażliwe na koszty: Każdy wzrost 0,1 mm podnosi koszty materiału 5.2%.
  • Formowanie limitów: Minimalny promień zgięcia = 1,5 × t = 3 mm (H32 temper).
2mm blacha aluminiowa z niebieską folią

2mm blacha aluminiowa z niebieską folią

Często zadawane pytania (Często zadawane pytania)

Q1: Czy 2 mm aluminium może zastąpić stalowe płyty?

Zalecenie ekspertów: Odpowiedni, kiedy:

  • Obciążenie ≤120MPa w strukturach statycznych
  • Wymagana jest zmniejszenie masy ≥35%
  • Ekspozycja na korozję spełnia C4+ (ISO 12944)

Q2: Różnice kosztów między zabiegami powierzchniowymi?

Leczenie Koszt ($/m²) Trwałość (lata) Przydatność środowiska
Anodowanie 12–18 15–20 Wewnętrzny/zewnętrzny
Powłoka PVDF 20–28 25–30 Surowe klimaty
Szczotkowane wykończenie 8–10 5–8 Dekoracyjny

Przyszłe trendy technologiczne (2025–2030)

  1. Nano-Coatings: Zwiększ odporność na korozję, aby dopasować stal nierdzewna 316L.
  2. Inteligentne kompozyty: Zintegruj czujniki światłowodowe do arkuszy samokontroli.
  3. Zielona produkcja: Zmniejszyć energię elektrolizy do <13kWh/kg (aktualny: 15–17 kWh/kg).

Plik PDF

Proces produkcji odlewów i jego wprowadzenie

Celem topienia i odlewania jest uzyskanie stopów o zadawalającym składzie i wysokiej czystości stopu, tak aby stworzyć dogodne warunki do odlewania stopów o różnych kształtach.

Etapy procesu topienia i odlewania: dozowanie --- karmienie --- topienie --- mieszając po rozpuszczeniu, usuwanie żużla --- pobieranie próbek przed analizą --- dodanie stopu w celu dostosowania składu, poruszający --- rafinacja --- Ustawienie statyczne —— Prowadź odlewanie pieca.

Proces produkcji walcowania na gorąco i jego wprowadzenie

  • 1. Walcowanie na gorąco ogólnie odnosi się do walcowania powyżej temperatury rekrystalizacji metalu;
  • 2. Podczas procesu walcowania na gorąco, metal ma zarówno procesy utwardzania, jak i zmiękczania. Ze względu na wpływ prędkości odkształcenia, o ile proces odzyskiwania i rekrystalizacji jest za późno, nastąpi pewne zaostrzenie pracy;
  • 3. Rekrystalizacja metalu po walcowaniu na gorąco jest niepełna, to jest, współistnienie struktury zrekrystalizowanej i zdeformowanej;
  • 4. Walcowanie na gorąco może poprawić wydajność przetwarzania metali i stopów, zmniejszyć lub wyeliminować wady odlewnicze.
    • Sprzęt do walcowania na gorąco

      Proces odlewania i walcowania

      Proces odlewania i walcowania: płynny metal, pudełko z przodu (kontrola poziomu cieczy), maszyna do odlewania i walcowania (system smarowania, woda chłodząca), Urządzenie ścierające, maszyna do zwijania.

      • 1. Temperatura odlewania i walcowania wynosi na ogół od 680°C do 700°C. Im niżej tym lepiej, stabilna linia do odlewania i walcowania zwykle zatrzymuje się raz w miesiącu lub częściej, aby ponownie stanąć. Podczas procesu produkcyjnego, konieczne jest ścisłe kontrolowanie poziomu cieczy w przednim zbiorniku, aby zapobiec niskiemu poziomowi cieczy;
      • 2. Smarowanie wykorzystuje proszek C z niepełnym spalaniem gazu do smarowania, co jest również jedną z przyczyn brudzenia powierzchni materiałów odlewniczych i walcowanych;
      • 3. Szybkość produkcji wynosi zazwyczaj od 1,5 m/min do 2,5 m/min;
      • 4. Jakość powierzchni wyrobów wytwarzanych metodą odlewania i walcowania jest na ogół stosunkowo niska, i generalnie nie mogą spełniać produktów o specjalnych wymaganiach dotyczących właściwości fizycznych i chemicznych.
        • Proces produkcji walcowania na zimno

          • 1. Walcowanie na zimno odnosi się do metody produkcji walcowania poniżej temperatury rekrystalizacji;
          • 2. Podczas procesu walcowania nie nastąpi dynamiczna rekrystalizacja, a temperatura wzrośnie co najwyżej do temperatury odzyskiwania, a walcowanie na zimno pojawi się w stanie utwardzania przez zgniot, a szybkość utwardzania pracy będzie duża;
          • 3. Walcowane na zimno blachy i taśmy mają wysoką dokładność wymiarową, dobra jakość powierzchni, jednolita struktura i wydajność, a produkty w różnych stanach można uzyskać za pomocą obróbki cieplnej;
          • 4. Walcowanie na zimno może rozwałkować cienkie paski, ale w tym samym czasie, ma wady związane z wysokim zużyciem energii na odkształcenie i wieloma przejściami obróbkowymi.
            • Toczenie odlewu

              Wprowadzenie do procesu wykańczania produkcji

              • 1. Wykańczanie jest metodą obróbki mającą na celu sprawienie, aby blacha walcowana na zimno spełniała wymagania klienta, lub w celu ułatwienia późniejszego przetwarzania produktu;
              • 2. Sprzęt do wykańczania może korygować wady powstałe w procesie produkcji walcowania na gorąco i na zimno, jak pęknięta krawędź, oleisty, zły kształt talerza, stres resztkowy, itp. Musi zapewnić, że do procesu produkcyjnego nie zostaną wprowadzone żadne inne wady;
              • 3. Istnieją różne urządzenia wykończeniowe, głównie w tym przekrojowe, rozcinanie, rozciąganie i prostowanie, piec do wyżarzania, pośliznąć się, itp.

Stop aluminium ma cechy niskiej gęstości, dobre właściwości mechaniczne, dobra wydajność przetwarzania, nietoksyczny, łatwe do recyklingu, doskonała przewodność elektryczna, przenikanie ciepła i odporność na korozję, dzięki czemu ma szerokie zastosowanie.

Lotnictwo: używany do produkcji skór samolotów, ramy kadłuba, dźwigary, wirniki, śmigła, zbiorniki paliwa, panele ścienne i rozpórki podwozia, a także pierścienie do kucia rakiet, panele ścienne statków kosmicznych, itp.

Stop aluminium stosowany w przemyśle lotniczym

Stop aluminium stosowany w przemyśle lotniczym

Transport: stosowany do materiałów konstrukcyjnych karoserii samochodów, pojazdy metra, kolejowe wagony pasażerskie, szybkie samochody osobowe, drzwi i okna, półki, części silników samochodowych, klimatyzatory, grzejniki, panele karoserii, koła i materiały okrętowe.

Aplikacja ruchu

Aplikacja ruchu

Opakowania: Całkowicie aluminiowe puszki na napoje są stosowane głównie jako metalowe materiały opakowaniowe w postaci cienkich płyt i folii, i są przerabiane na puszki, pokrywki, butelki, beczki, i folii opakowaniowych. Szeroko stosowany w pakowaniu napojów, żywność, kosmetyki, leki, papierosy, produkty przemysłowe, leki, itp.

Aplikacja opakowaniowa

Aplikacja opakowaniowa

Druk: Stosowany głównie do produkcji płyt PS, Płyty PS na bazie aluminium to nowy rodzaj materiału w przemyśle poligraficznym, używany do automatycznego wytwarzania i drukowania płyt.

Druk PS

Druk PS

Dekoracja architektoniczna: stop aluminium jest szeroko stosowany w konstrukcjach budowlanych, drzwi i okna, sufity podwieszane, powierzchnie dekoracyjne, itp. ze względu na dobrą odporność na korozję, wystarczająca siła, doskonała wydajność procesu i wydajność spawania.

Zastosowanie konstrukcji ze stopu aluminium

Zastosowanie konstrukcji ze stopu aluminium

Produkty elektroniczne: komputery, telefony komórkowe, obudowy lodówek, grzejniki, itp.

Elektroniczna aplikacja produktu

Elektroniczna aplikacja produktu

Kuchenne zapasy: garnki aluminiowe, umywalki aluminiowe, wkładki do gotowania ryżu, folia aluminiowa do użytku domowego, itp.

Aplikacja do kuchni

Aplikacja do kuchni

Pakowanie blachy aluminiowej / cewki

Każdy szczegół opakowania jest miejscem, w którym dążymy do doskonałej obsługi. Cały nasz proces pakowania wygląda następująco:

Laminowanie: wyraźny film, niebieska folia, mikrośluzówkowy, wysokośluzówkowy, folia do cięcia laserowego (2 marki, Novacell i Polifem);

Ochrona: papierowe zabezpieczenia narożników, podkładki przeciwuciskowe;

wysuszenie: osuszacz;

Taca: fumigowana nieszkodliwa drewniana taca, tacka na żelazko wielokrotnego użytku;

Uszczelka: Stalowy pasek w kółko i krzyżyk, lub taśma do pakowania z PVC;

Jakość materiału: Całkowicie wolny od wad typu biała rdza, plamy oleju, ślady toczenia, uszkodzenie krawędzi, zakręty, wgniecenia, dziury, przerwać linie, zadrapania, itp., brak zestawu cewek.

Port: Qingdao lub inne porty w Chinach.

Czas realizacji: 15-45 dni.

Co jest 1060 czysta blacha aluminiowa

Proces pakowania blachy/płyty aluminiowej

Co jest 1060 czysta blacha aluminiowa

Proces pakowania cewek aluminiowych

F: Jesteś producentem lub handlowcem?

Q: Jesteśmy producentem, nasza fabryka znajduje się przy No.3 Weier Road, Strefa przemysłowa, Gongyi, Henan, Chiny.

F: Jakie jest MOQ do zamówienia produktu?

Q: Nasze MOQ jest 5 mnóstwo, a niektóre produkty specjalne będą miały minimalną wielkość zamówienia 1 Lub 2 mnóstwo.

F: Jak długi jest twój czas realizacji?

Q: Ogólnie nasz czas realizacji wynosi około 30 dni.

F: Czy twoje produkty mają gwarancję jakości?

Q: Tak, jeśli występuje problem z jakością naszych produktów, zrekompensujemy klientowi, dopóki nie będą zadowoleni.



Najnowsze blogi

5052 vs 6061 Aluminium

5052 vs 6061 Aluminium: Kluczowe różnice & Najlepsze zastosowania

Porównywać 5052 vs 6061 aluminium dla wytrzymałości, odporność na korozję, formowalność, i obróbka. Odkryj, który stop najlepiej pasuje do Twojego projektu.

Typowe stopy chłodni Używana cewka aluminiowa powlekana PE

Typowe stopy chłodni Używana cewka aluminiowa powlekana PE

Odkryj popularne stopy stosowane w chłodniach, cewki aluminiowe powlekane PE, w tym 3003, 3004, I 3105. Zaprojektowane z myślą o doskonałej odporności na korozję, formowalność, i długotrwałe działanie na świeżym powietrzu.

Czy aluminium przewodzi

Czy aluminium przewodzi? Nieruchomości, Używa & Korzyści wyjaśnione

Czy aluminium przewodzi? Odkryj przewodność elektryczną aluminium, kluczowe zalety, i dlaczego jest szeroko stosowany w przenoszeniu mocy i zastosowaniach przemysłowych.

Czy folia aluminiowa nadaje się do recyklingu

Odblokowanie zrównoważonego rozwoju: Prawda o recyklingu folii aluminiowej

Czy folia aluminiowa nadaje się do recyklingu? Dowiedz się, jak można poddać recyklingowi folię aluminiową, jak to dobrze przygotować, i dlaczego recykling pomaga zmniejszyć ilość odpadów i oszczędzać zasoby.


Skontaktuj się z nami

Adres

nr 52, Droga Dongming,
Zhengzhou, Henan, Chiny

Wyślij do nas e-mail

sprzedaż@hw-alu.com

Zadzwoń do nas

Tel:+86-371-66302886
WhatsApp:+8618137782032

Certyfikaty Huaweia

Zaufana blacha/cewka aluminiowa, Folia aluminiowa, Taśma aluminiowa, Producent kół aluminiowych
Dostarczamy wyłącznie produkty wysokiej jakości


Whatsapp/Wechat
+8618137782032
WhatsApp wechat

sprzedaż@hw-alu.com